Piękne miejsce z pięknymi ludźmi !

Leżajsk

Długo, ale wartościowo!

Tu będzie długo, ale to ważne bo niesie to za sobą cenne wartości… (w sumie jestem ciekawa Waszych przemyśleń – świetnie jak się podzielicie w komentarzu)????
I nie jest to może nic szczególnego, gdyż od lat występujemy na setkach różnych wydarzeniach, ale dziś chciałam Waszą uwagę skierować na tą imprezę nie bez kozery…

Kościół…

Ostatnie lata nie były łaskawe dla postrzegania kościoła i wszystkiego co z nim związane.
????Mieszanie się religii do polityki…
????Liczne skandale związane z duchownymi…
????Chciwość, zazdrość, pycha… Władza pieniądza w kościele…
I jestem z Wami totalnie szczera, sama na myśl o współczesnym kościele mam bardzo mieszane uczucia, które bliższe są jednak niechęci…, ale moje serce bardzo wierzy w ludzi.
❤ Moja rodzina kieruje się w życiu miłością i kochać może każdy!
Ten co wierzy i ten co nie wierzy w Boga.
Nie będę tu nikogo nawracać, nie będę na siłę przekonywać do wiary… To naprawdę sprawa indywidualna. I nigdy nie oceniam kogoś na podstawie tego w co wierzy…
Mam wśród znajomych ateistów, wyznawców buddyzmu, islamu… i wielu, wielu innych…
Dla mnie ważny jest fakt, jakie ludzie mają wartości, jakimi są ludźmi i czy są bliskie memu sercu. Czy razem gramy do tej samej bramki? I naprawdę jeśli czuję, że wartości są nam bliskie to łączę się z tym bardzo.

Na szczęście…

I mimo, że w kościele jest wiele wartości bliskich memu sercu, boli mnie, że ostatnio dużo gadania o wartościach, ale nie ma odzwierciedlenia ich w życiu… (to oczywiście moje subiektywne odczucia, do których mam prawo✌️).
Ale na szczęście są jeszcze ludzie, miejsca, które dają nadzieję i pokazują, że można być wiernym swoim wartościom z pełnym zaangażowaniem, z pełną miłością i pasją! Z otwartością na innych i takie miejsce to właśnie Leżajsk, a Braciszek Bartymeusz Kędzior to najlepszy przykład. ❤
Franciszkanin, który z wielkim, otwartym sercem robi duże rzeczy i ma misję! Ja pełna wiary w ludzi, wartości i miłość chcę wspierać działania takich ludzi jak Bartymeusz Kędzior i zależy mi, abyście dowiedzieli się o tym miejscu i wydarzeniu, które od 6 lat organizuje i TVP o nim nie mówi – nie wiem czemu?!????‍♀️????‍♀️
Kto jak kto, ale właśnie TVP, które przepełnione jest, aż nad wyraz katolickimi treściami nie pokazuje czegoś co może naprawdę być wartością dla wielu. Mam nadzieje, że uda mi się to zmienić i poczyniłam w tym celu już pierwsze kroki. ???? ! ✌️ ! ????
I jak kiedyś ktoś do mnie napisał zarzut wprost, że ja głośno mówię, że TVP głosi propagandę polityczną, że nie mam telewizora od lat i moje dzieci go nie oglądają, a sama jeżdżę to TV i udzielam wywiadów: to chcę, abyście wiedzieli, że ja wierzę, że w TVP (jak i w innych stacjach) i ogólnie w TV są ludzie i oglądają też ludzie, którym zależy na przekazywaniu dobrych wartości i wierzę, że każdy ma swój umysł, umie rozdzielać to co jest dla niego i nie cały świat jest taki zły jak w filmach Patryki Vegi ???? ????????
Dlatego choć czasem psioczę na państwową telewizję to wiem, że generalizowanie nigdy nie kończy się dobrze, gdyż nic nie jest tylko czarne lub białe.
Trzeba mieć oczy szeroko otwarte, ale też uszy wyczulone na to co słuchamy (czy to w kościele, czy w telewizji, czy po prostu w życiu), ale to co najważniejsze mieć otwarte serce i podążać za swoimi wartościami!

Dlaczego warto przyjechać do Leżajska?

Dlatego zerknijcie do Leżajska, może już wpiszcie w kalendarz przyszłoroczny festiwal do kalendarza, dowiedzcie się więcej i przekażcie dalej w świat.
A dlaczego warto?
????Po za tym, że przyjeżdżając do stolicy browaru Leżajsk Piwo ???? – gratka dla piwoszy ????
????To możecie podziwiać przepiękną Bazylika Leżajsk , która robi wrażenie swoimi dziełami sztuki i organami – jak wiecie mam sentyment do sztuki sakralnej.
????Możecie spotkać braciszków oraz siostry zakonne, które prowadzą Dom pielgrzyma oraz Ośrodek kultury, gdzie można napić się prawdziwej włoskiej kawy (naprawdę pyszna!), zjeść najlepszą grzybową i smakowite rzemieślnicze lody! Jest nawet sala zabaw dla dzieci oraz mnóstwo miejsca na zajęcia dla młodzieży i dorosłych.
To naprawdę wyjątkowe miejsce na skalę całego naszego kraju prowadzone przez zakonników. Fakt na końcu Polski, gdyż na Podkarpaciu, ale to tylko kilometry. ????
????I oczywiście warto przyjechać na festiwal, który będzie za rok, a który jest różnorodny. Goście, którzy są zaproszeni i ukazują interdyscyplinarne pasje mogą Was zainspirować! I znajdzie tu coś dla siebie każdy: i dziecko i dorosły ❤ !
Wiecie, że lubię się z Wami dzielić miejscami, które osoboście odwiedziłam. Tu miałam przyjemność być całą rodzinką, więc moje dzieci już pytają, kiedy wrócimy do Leżajska (a jesteśmy w drodze powrotnej do domu????).
????A może znacie Leżajsk i byliście już tu? Podzielcie się!
Dajcie znać, czy zaciekawiałam Was tym miejscem i festiwalem.
????Może macie jakieś swoje przemyślenia lub pytania?
P.s. Bartymeusz Kędzior dziękujemy Ci za gościnę, za serce i do zobaczenia! ❤ Masz nasze wsparcie! I myślę, że wielu się przyłączy do Twojej pięknej misji ❤
Magazyn Kreda już Was łączę! ❤

Dodaj komentarz

Maksymalna wielkość załączanego pliku: 32 MB. Możesz załączać: obrazek, video. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here