Czy w czasie kryzysu ktoś potrzebuje Sztuki…?

Matka Polka

Temat mi bardzo bliski bo zajmuję się dziedziną artystyczną i mam do czynienia na codzień z Artystami. A o czym chcę Wam powiedzieć dokładnie? O tym, że to właśnie Artyści powinniśmy być razem i pokazać światu jak wiele znaczą…tym bardziej w czasie kryzysu….
Kiedy zaczął się kryzys spowodowany wirusem, większość znajomych wciąż komentowała:
?„Teraz sztuki to nikt nie potrzebuje, teraz to trzeba przetrwać…”
?„Teraz wszyscy myślą o tym co za miesiąc do garnka włożą, a nie o jakiś tam cyrkach, teatrach czy kinie…”
?„Współczuje Wam, bo zostaliście sami sobie, gdyż teraz nikogo sztuka nie będzie interesować…”

Jak bardzo chciałabym wszystkich, którzy tak myślą wyprowadzić z błędu i trochę uświadomić…
Bo wiem bardzo dobrze, że każdy kto jest postawiony przed wyborem czy kupić coś związanego ze sztuką czy coś do jedzenia, gdy sytuacja jest podbramkowa to wybierze przetrwanie i coś zje. Jednak nie mamy jeszcze końca świata (na szczęście?) i każdy z nas funkcjonuje w tym świecie powiedzmy „w miarę normalnie”- mam na myśli korzysta z wielu dóbr, które zostały stworzone przez Artystów…

Politycy, którzy jak na chwilę obecną pozostawili Artystów samych sobie, bardzo chętnie nawołują do:
✌️Oglądania Teatru w telewizji
✌️Filmów
✌️Czytania książek
✌️Brania udziału w wystawach online, które organizowane są przez wiele muzeów
✌️Korzystania z usług szeroko artystycznych (zajęcia online organizowane przez wielu artystów za darmo) aby zająć swój czas i swoich dzieci w dobie kryzysu z powodu akcji #zostańwdomu.

Tylko często ktoś zapomina, że:
W tych spektaklach grają artyści, którzy też chcą zarabiać, którzy zasługują na szacunek i docenienie.
Książki też napisali Artyści, którzy oddali swoje serce, aby powstały.
Obrazy w muzeach narysowali Artyści, którzy zrobili to dla podziwu, ale też chcą jakoś przetrwać w tych czasach. Muzykę, której słuchamy chyba każdy zdaje sobie sprawę, też stworzyli artyści…
Zdjęcia, które oglądacie nawet w gazetach, internecie, książkach, wykonali Artyści.
Wielu artystów prowadzi obecnie zajęcia online czy nagrywa filmy ku pokrzepieniu serc swoich jak i swoich fanów, które uczą, czasem śmieszą, a z pewnością dają dużo pozytywnej energii innym (sama widzę wśród naszych znajomych filmy nauki baloników, żonglerki, magi, baletu, tańca, plastyczne, kabaretowe czy nawet brzuchmówcy…)

I jak widać w chwili obecnej często każdy może korzystać sobie darmowo z czyjejś pracy i pasji…

Ktoś powie „każdy może nazwać się artystą” – ale wierze, że wiecie, że mam na myśli osoby, które kochają jakąś dziedzinę sztuki i jest ona ich pasją i częścią życia. Uprzedzając pytania, według mnie nie trzeba kończyć ASP aby być artystą

Fakt, żyjemy w czasach, że często to co jest online i w internecie to „powinno być za darmo” (proszę nie komentujcie, że „opłacam abonament Netflix ? „).
Jeszcze długa praca przed całym światem i społeczeństwem, aby nauczyło się docenić czyjąś pracę nawet online dostępną od ręki.
Jeszcze długa droga, aby ktoś zauważył, że Artyści są obecni w życiu codziennym bardziej niż do tej pory myślał.

?I w dobie kiedy bardzo wyraźnie widać, że poza podstawową potrzebą jaką jest jedzenie oraz i szeroko pojęte zabezpieczenie sanitarno-medycznym (maseczki, rękawiczki, sprzęt do reanimacji) jesteśmy równie potrzebni jako Artyści.

Bo:
co byście oglądali,
czego byście słuchali,
co byście czytali,
kto by Was rozbawiał, kiedy światu nie jest do śmiechu,
kto zabawiałby Wasze dzieci podczas setki zajęć online czy nawet bajek, kiedy wy obmyślacie jak przetrwać…

Pochylcie się nad tym Kochani.

Jeśli chcecie dołożyć się do tego aby Artyści zostali zauważeni podajcie mój post dalej, aby wysłać w świat energię, która spowoduje lawinę wdzięczności dla każdego Artysty !
Tyle możemy zrobić na chwilę obecną tu i teraz. A co możesz zrobić Ty sam w zaciszu swojego dom dla Artystów? Pomyśl.

Wiemy, że dobra energia wróci!

Do postu, który dziś dla Was publikuję zainspirował mnie komentarz Delegiewicz Robert pod jednym z moich wcześniejszych postów.
Dziękujemy Robert !

Dodaj komentarz

Maksymalna wielkość załączanego pliku: 32 MB. Możesz załączać: obrazek, video. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here